YSK, Seçim İtirazlarına Karar Vermeye Devam Ediyor: İşte Kabul ve Red Kararları!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin sonuçlarına ilişkin, İl Seçim Kurulları kararlarına yapılan itirazları görüşmeye devam etmektedir. Bugünkü toplantısında, siyasi parti temsilcilerinin birçok seçim bölgesine yönelik itirazlarını ele almış ve karara bağlamıştır.

Alınan bilgilere göre, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Van’ın Bahçesaray ilçesi belediye başkanlığı seçiminde oyların yeniden sayımı talebini, Şırnak’ın Uludere ilçesinde belediye meclisi seçiminde oyların yeniden sayımı isteğini, Şırnak’ın Silopi ve Görümlü ilçelerindeki oyların yeniden sayımı talebini ve Şanlıurfa’nın Bozova ilçesindeki seçimin iptali başvurusunu reddedildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ise Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde belediye meclisi seçiminde oyların yeniden sayımı talebini, Edirne’nin Uzunköprü ilçesindeki oyların yeniden sayımı talebini, Konya’nın Karapınar ilçesindeki seçimin iptali başvurusunu, Adana’nın Kozan ilçesinde belediye başkanlığı seçiminin iptali talebini ve Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesindeki mazbatanın iptali talebini kabul edilmedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ise Çankırı’nın Eldivan ilçesinde belediye başkanlığı seçiminin iptali talebini, Çankırı’nın Şabanözü ilçesindeki belediye başkanlığı seçiminde oyların yeniden sayımı talebini, Çankırı’nın Orta ilçesindeki il genel meclisi seçiminde mazbatanın iptali başvurusunu ve Adana’nın Saimbeyli ilçesindeki mazbatanın iptali talebini YSK tarafından reddedildi.

İYİ Parti’nin ise Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde oyların yeniden sayımı talebini, Samsun’un Atakum ilçesinde belediye meclisi seçiminde oyların yeniden sayımı talebini, Edirne’nin Uzunköprü ilçesindeki il genel meclisi seçiminde oyların yeniden sayımı talebini ve Afyonkarahisar’ın Çobanlar ilçesindeki il genel meclisi seçiminin iptali talebini de kabul etmedi.

Son olarak, YSK, Yeniden Refah Partisi’nin Trabzon’un Arsin ilçesinde belediye meclisi seçiminde oyların yeniden sayımı talebini, Erzurum’un Horasan ilçesi ve Ardahan’ın Göle ilçesindeki oyların yeniden sayımı talebini ve Demokrasi ve Atılım Partisi’nin Elazığ’ın merkez ilçesine bağlı Yurtbaşı beldesinde belediye başkanlığı ve belediye meclisi seçimlerinde oyların yeniden sayımı talebini de reddetti.

Genel olarak, YSK’nın aldığı kararlar doğrultusunda çeşitli siyasi partilerin seçim sonuçlarına yönelik yaptığı itirazların bir kısmı reddedilirken, bazı talepler ise kabul edilmemiştir. Bu süreçte titizlikle incelenen itirazlar, sonuçların netleşmesi adına önemli bir adım olmuştur. KAYNAK: AA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
YSK, Seçim İtirazlarına Karar Vermeye Devam Ediyor: İşte Kabul ve Red Kararları!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!