Yeryüzü Doktorları, 30 Ülkede Açlıkla Mücadeleye Devam Ediyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeryüzü Doktorları, dünya genelindeki kliniklerinde sağlık hizmetlerini sürdürürken aynı zamanda açlıkla mücadeleyi desteklemek amacıyla gıda yardımı da sağlamıştır. Dünya Gıda Programı’nın verilerini dikkate alarak “Hayat Kurtarılmaya Aç” kampanyasını başlatan dernek, ihtiyaç sahibi ülkelerde beslenme tedavileri uygulamış ve Ramazan ayı boyunca da gıda desteği sağlayarak kriz bölgelerine destek olmuştur. WFP’ye göre dünyada temel gıdaya erişim sağlayamayan 783 milyon insan bulunmaktadır ve Yeryüzü Doktorları, 30 ülkede açlıkla mücadeleyi desteklemek için gıda yardımı çalışmalarını sürdürmüştür.

Ramazan ayı boyunca yaptığı gıda yardımlarıyla 60 binden fazla ihtiyaç sahibine ulaşmayı başaran Yeryüzü Doktorları, 30 ülkeye toplam 7 bin 625 kumanya dağıtarak açlıkla mücadeleye destek olmuştur. Gazze’de yaşanan savaş ortamında çalışmalarını aralıksız sürdüren dernek, iftar sofraları kurarak binlerce kişinin iftar sevincine ortak olmuştur. Ayrıca mobil sağlık ekipleri, bölgedeki ihtiyaçları belirleyerek Mısır’dan getirilen yardım kolilerini Gazze’ye teslim etmiştir. Her yıl Ramazan ayında düzenlediği kumanya dağıtımlarıyla dünya genelindeki ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Yeryüzü Doktorları, kültürel alışkanlıkları da göz önünde bulundurarak hazırladığı gıda kolileriyle insanların sofralarına ulaşmıştır.

Beslenme sağlığı merkezlerinde yetersiz beslenme sorununa karşı mücadele veren Yeryüzü Doktorları, Afganistan, Çad, Somali, Yemen gibi ülkelerde malnutrisyon hastalığına karşı tıbbi beslenme tedavisi uygulamaktadır. 21 beslenme sağlığı merkezi ve 11 mobil sağlık ekibiyle malnutrisyon hastalığını tedavi etmeyi amaçlayan dernek, destekleyici ve terapötik gıdaları hastalıktan etkilenen insanların hayatını kurtarmak için kullanmaktadır. Yeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Yahyahan Güney, yapılan yardımların sonucunda binlerce ihtiyaç sahibinin hayatına dokunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtmiştir. Dernek, sürdürülebilir çözümlere odaklanarak faaliyetlerini gerçekleştirmeyi ve ihtiyaç sahiplerine destek olmayı sürdürmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yeryüzü Doktorları, 30 Ülkede Açlıkla Mücadeleye Devam Ediyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!