TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye Yeni Dünya Düzenine Güçlü Giriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Numan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı olarak ABD’de Türk toplumuyla buluştu. Kurtulmuş’un konuşmasında, dünyadaki çatırdayan düzenin Türkiye için hem riskler hem de fırsatlar barındırdığına dair önemli değerlendirmeler yapıldı. Kurtulmuş’un açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Kurtulmuş, karşımızda yeni bir dönem başlangıcı olan çok kutupluluğun olduğunu belirtti. Bu durumun, yeni imkanlar, tehditler ve fırsatlar sunduğunu vurguladı. Türkiye’nin dünyanın en zor bölgesinde bulunduğunu ifade eden Kurtulmuş, önümüzdeki döneme daha güçlü bir şekilde gireceklerini ve tehditlerle başa çıkmak yerine fırsatları değerlendireceklerini söyledi.

Türkiye’nin iş birliğini geliştirebilecek potansiyele sahip nadir ülkelerden biri olduğunu belirten Kurtulmuş, 300 milyon Türk’ün yaşadığı bir coğrafyanın içinde yer aldıklarını ve NATO üyesi olduklarını hatırlattı. Ayrıca, Türkiye’nin İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi olduğunu ve BRICS ile Şangay İşbirliği Örgütleri ile temaslar içinde olduğunu sözlerine ekledi. Kurtulmuş, Türkiye’nin dünya genelinde her ülke ile iyi ilişkiler kurmayı hedeflediklerini belirterek, Rusya-Ukrayna savaşında iki ülke ile görüşebilen tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Son olarak, Kurtulmuş Türkiye’nin, çok kutuplu dünyanın sunduğu fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğini vurguladı. Türkiye’nin karşılaştığı zorluklardan kaçmadan, önlerine çıkan fırsatları değerlendirerek ilerleyeceklerini ifade etti. Türkiye’nin uluslararası ilişkilerdeki aktif rolünü ve çok yönlü iş birliği ağına sahip olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, ülkenin gelecekteki stratejilerini de paylaştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye Yeni Dünya Düzenine Güçlü Giriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!