TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: “İsrail, İslam Âlemine Yönelik En Büyük Katliamı Gerçekleştirdi”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, bayram namazını İstanbul’un tarihi camilerinden biri olan Fatih Camii’nde kıldı. Namazın ardından, önemli bir açıklama yaptı. Kurtulmuş, Ramazan ayında her sene Filistin’deki Müslümanlara yönelik zulümleri sert bir dille eleştirdi. Ancak bu sene, İsrail’in insanlık tarihinin gördüğü en büyük katliamlarından birini gerçekleştirdiğine dikkat çekti.

İslam dünyasının nüfusu iki milyarı aştığına rağmen, bu büyük zulme karşı etkili bir şekilde tepki veremediğini belirten Numan Kurtulmuş, çaresizlik ve bölünmüşlük içindeki duruşlarının kendisini derinden üzdüğünü ifade etti. Bu durumun kendilerini ayrıca üzdüğünü belirten TBMM Başkanı, insanlık olarak haksızlıklarla mücadelede sorumluluğun da bizatihi insanlığa ait olduğunu vurguladı.

Kurtulmuş, açıklamasının devamında Filistinli kardeşlerine selam ve sevgilerini iletti. Şehitler için Allah’tan rahmet diledi ve Gazzeli Müslümanlara kurtuluş ve yardım temennisinde bulundu. Son olarak, İslam dünyasının birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini ve bu tür zulümlerin önüne ancak birlik olunarak geçilebileceğini belirtti.

Bu önemli açıklama, Türkiye ve dünya gündeminde geniş yankı uyandırdı. Kurtulmuş’un sözleri, Filistin zulmüne karşı duyarlılık gösteren ve bu konuda sessiz kalmayan bir yaklaşımı yansıtıyordu. İsrail’in Filistinli Müslümanlara yönelik saldırılarına karşı Türkiye’nin ve İslam dünyasının sesinin yükseltilmesi gerektiği vurgulanarak, bu tür zulümlere karşı duruşunun önemi bir kez daha hatırlatılmış oldu.

Numan Kurtulmuş’un Fatih Camii’nde yaptığı bu açıklama, Ramazan Bayramı’nın manevi atmosferinde büyük önem taşıyordu. İslam dünyasının birlik ve beraberliğinin önemi, Filistin’deki zulme karşı duyarlılık ve tepkinin gerekliliği bir kez daha hatırlanmış oldu. Türkiye’nin ve İslam dünyasının bu tür zulümlere karşı sesini yükseltmesi ve etkili bir şekilde tepki göstermesi gerektiği bir kez daha vurgulanmış oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: “İsrail, İslam Âlemine Yönelik En Büyük Katliamı Gerçekleştirdi”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!