Savur Belediye Başkanı Makam Odasının Kapısını Söktürdü: ‘Partili Partisiz Herkese Hizmet İçin Koşacağız’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Savur Belediye Başkanı seçilen Hamidi, mazbatasını aldıktan sonra belediye makamına geçerek görevine başladı. İlk iş olarak belediye çalışanlarına talimat vererek makam odasının kapısını söktüren Hamidi, kendisini ziyarete gelenleri kabul etti.

Seçim zaferini gazetecilere açıklayan Hamidi, AK Parti olarak Savur’da belediyeyi kazanmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Şimdi ise ilçede yaşayan Türk, Kürt, Arap 30 bin Savurlunun sorumluluğunu taşıdığını ve herkese eşit hizmet verme sözü verdi. Partili partisiz herkesin ihtiyaçlarına koşacaklarını vurgulayan Hamidi, parti rozetini çıkararak hizmete odaklanacaklarını ifade etti.

Hamidi, doğup büyüdüğü ilçede vatandaşlarla daha yakın ilişkiler kurmak istediğini söyledi. Bu nedenle randevu sistemi yerine açık alanlarda ve herkese ulaşabileceğini belirten Hamidi, sekreterlik ve makam odasının kapısını kaldırttığını dile getirdi. Makam odasının resmiyet gereği bulunduğunu ancak daha sıkı bir şekilde halkıyla iletişime geçmeyi planladığını da ekledi.

Halkın içinden geldiklerini ve şeffaf bir belediyecilik anlayışı benimseyeceklerini söyleyen Hamidi, hizmet odaklı bir yönetim sergileyeceklerini belirtti. İlk olarak Savur-Mardin ve Savur-Batman kara yolunu hizmete açacaklarını ve sonra Savur Deresi’nin ıslah edilmesini sağlayacaklarını ifade etti. Bu projelerin Savur’un turizm potansiyelini artıracağını ve ilçenin canlanmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Hamidi, şeffaf, dürüst ve akılcı bir belediyecilik anlayışıyla Savur’un değişimini sağlayacaklarını ve projelerini zaman içinde hayata geçireceklerini söyledi. Güçlü bir ekip kurduklarını ve ilçenin yeniden şekillenmesi için çalışacaklarını belirten Hamidi, Savur’un gelecekteki potansiyeline inandığını ve bu doğrultuda hizmet üreteceklerini dile getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Savur Belediye Başkanı Makam Odasının Kapısını Söktürdü: ‘Partili Partisiz Herkese Hizmet İçin Koşacağız’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!