Sağlık Bakanı Koca’nın istifasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşme detayları ortaya çıktı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifa ettiğine dair iddialar hala gündemde bulunmaktadır. Kanal 7 Ankara Temsilcisi ve Haber7 Yazarı Mehmet Acet, kulislere dayandırdığı bilgileri Haber7 aracılığıyla paylaşmıştır. Acet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bakan Koca’nın Perşembe günü yaptığı baş başa görüşmeyi vurgulayarak, bakanın istifa etme veya görevden alınma spekülasyonlarının gerçeği yansıtmadığını bildirmiştir.

Acet, böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtirken, bakanın odasını boşalttığı iddialarının da doğru olmadığını açıklamıştır. Bakan Koca’nın yakın çevresinden aldığı bilgiye dayanarak, odasını boşaltmadığını ve asılsız haberlerin asparagas olduğunu vurgulamıştır. Ayrıca, bakanın genellikle perşembe veya cuma günleri İstanbul’da olduğunu ve haberlerin çıktığı gün de İstanbul’da bulunduğunu dile getirmiştir.

Erdoğan ile yapılan görüşmenin detaylarına ilişkin bir bilgi olmamasına rağmen, Acet tarafından tahminde bulunulmuştur. Bakan Koca’nın eleştirilere maruz kaldığı ve AK Parti milletvekillerinin aleyhine kampanyalar yürüttüğü tahminini paylaşan Acet, bakanın bu eleştirilere yanıt verip Cumhurbaşkanı Erdoğan’a durumu aktardığını ve nihai kararı ona bıraktığını düşünmektedir. Acet, istifanın veya görevden ayrılmanın sadece spekülasyonlar olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını öne sürmüştür.

Sonuç olarak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifa ettiğine dair çıkan dedikoduların gerçeği yansıtmadığı ve bakanın odasını boşaltmadığı belirtilmiştir. Bakanın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin detayları net olmamakla birlikte, bakanın eleştirilere yanıt verdiği ve durumu Cumhurbaşkanı’na aktardığı ifade edilmiştir. Tüm bu gelişmelerin ardından, istifa spekülasyonlarının doğru olmadığı ve bakanın görevine devam ettiği sonucuna varılmıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sağlık Bakanı Koca’nın istifasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşme detayları ortaya çıktı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!