Rusya ve Ukrayna Arasında Yapılan 180 Esir Takası!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş sırasında, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arabuluculuğunda 180 esir takası gerçekleşti. Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre, Ukrayna tarafına esir düşen 90 Rus askeri geri alındı ve ayrıca 90 Ukraynalı savaş esiri de Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edildi. Açıklamada, geri alınan Rus askerlerinin tedavi ve rehabilitasyon süreçlerine başlandığı belirtildi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 90 Ukraynalı esirin evlerine dönmesinden dolayı BAE’ye teşekkür etti.

180 esir takası, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın sürdüğü bir dönemde gerçekleşti. İki ülke arasında yürütülen müzakereler sonucunda 90 Rus askeri esir olarak tutulduğu yerden geri alındı ve 90 Ukraynalı savaş esiri Ukrayna’ya geri gönderildi. Bu takasın ardından geri alınan Rus askerlerinin tedavi süreçlerine başlandığı bildirildi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, esirlerin geri alınması nedeniyle BAE’ye teşekkür etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre, 90 Rus askeri esareti altından kurtarıldı ve Ukraynalı esirler de takas kapsamında serbest bırakıldı. Açıklamada, geri alınan Rus askerlerinin sağlık durumlarının kontrol altında tutulduğu ve tedavi süreçlerine başlandığı belirtildi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, esirlerin ailelerine kavuşmasından dolayı BAE’ye teşekkürlerini iletti.

Bu esir takası, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın devam ettiği bir dönemde gerçekleşti. 90 Rus askeri esir olarak tutuldukları yerden geri alındı ve 90 Ukraynalı savaş esiri Ukrayna’ya teslim edildi. Geri alınan Rus askerlerinin sağlık durumlarının kontrol edildiği ve tedavi süreçlerine başlandığı bildirildi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, esirlerin serbest bırakılmasından dolayı BAE’ye minnettarlığını belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Rusya ve Ukrayna Arasında Yapılan 180 Esir Takası!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!