Öğretmenlere Yönelik Şiddetin Önlenmesi ve Kamuda Tasarruf Tedbirleri Meclis Gündeminde!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu hafta TBMM Genel Kurulu ve komisyonlarında çeşitli düzenlemeler ve tasarruf tedbirleri ele alınacak. Genel Kurul’da Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi görüşülecek. Bu düzenleme ile eğitim çalışanlarına yönelik şiddet suçlarında cezalar artırılacak ve tutuklama sebebi olacak hükümler getirilecek. Ayrıca Milli Eğitim Akademisi kurulacak ve öğretmen adaylarına ödemeler yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçiş süreci düzenlenecek ve belirli suçlardan mahkum olanların öğretmenlikleri sona erecek.

Aynı zamanda Genel Kurul’da Srebrenitsa Soykırımı’nı Anma Günü dolayısıyla genel görüşme yapılması planlanıyor. Bu etkinlik, 11 Temmuz Perşembe günü gerçekleşecek ve soykırımın 29. yıldönümü anılacak.

Öte yandan komisyonlarda da yoğun mesai var. Adalet Komisyonu, 9. Yargı Paketi olarak bilinen Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni ele alacak. Bu teklifte hakaret suçlarına yönelik düzenlemeler ve arabuluculuk konusunda yeni şartlar yer alacak.

Plan ve Bütçe Komisyonu ise kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin düzenlemeler içeren Kanun Teklifi’ni ele alacak. Bu düzenleme ile kamu kurumlarının harcamaları denetlenecek ve belirli sınırlamalar getirilecek.

Diğer yandan Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşmalara yönelik 12 kanun teklifini görüşecek. Ayrıca İlköğretim ile Ortaöğretim Kurumlarında Akran Zorbalığının Araştırılması ve Alınabilecek Önlemlerin Belirlenmesi Alt Komisyonu ilk toplantısını yapacak. Ayrıca Türkiye İliç Maden Kazası’nı Araştırma Komisyonu da toplanacak ve ilgili kuruluşların yetkilileri dinlenecek.

Bu yoğun gündemde ayrıca TBMM’de grup toplantıları da gerçekleşecek. Salı ve çarşamba günleri, Meclis’te grupları bulunan siyasi partilerin grup toplantıları yapılacak. Tüm bu gündem maddeleri ve düzenlemeler, önümüzdeki hafta TBMM’de ele alınacak ve karara bağlanacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Öğretmenlere Yönelik Şiddetin Önlenmesi ve Kamuda Tasarruf Tedbirleri Meclis Gündeminde!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!