MHP MYK ve MDK Toplantısı için Yeni Başkanlık Divanı Belirlenecek!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 14’üncü Olağan Büyük Kurultayı’nda seçilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri, ilk toplantılarını 15 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirecek. Bu toplantı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başkanlığında gerçekleşecek ve 15 kişilik Başkanlık Divanı belirlenecek.

Parti genel merkezinde yapılacak toplantıda, asil üye sayısı 75 ve yedek üye sayısı 25 olan 100 kişilik MYK ile 9 asil ve 5 yedek üyeden oluşan 14 kişilik MDK bir araya gelecek. 17 Mart’ta gerçekleşen kurultay sonrasında yapılan bu ilk toplantıda, yeni seçilen üyeler arasından 15 kişilik Başkanlık Divanı ile MDK başkanı belirlenecek.

Başkanlık Divanı, toplamda 12 genel başkan yardımcısı, 1 genel sekreter ve 2 genel sekreter yardımcısından oluşacak. Bu divan, MYK ve MDK’nın çalışmalarını koordine etmek ve yönlendirmek için önemli bir rol üstlenecek. Toplantıda ayrıca, MYK ve MDK üyeleri arasında görev dağılımı ve çalışma programı hakkında detaylı bir değerlendirme yapılacak.

MHP’nin 14’üncü Olağan Büyük Kurultayı’nda alınan kararlar ve belirlenen politikaların yürütülmesi, MYK ve MDK’nın öncelikli görevleri arasında yer alacak. Bahçeli başkanlığında gerçekleşecek olan toplantı, MHP’nin önümüzdeki dönemde izleyeceği strateji ve politikaların belirlenmesinde oldukça önemli bir adım olacak.

Parti içindeki birlik ve beraberliğin sağlanması, hedeflerin belirlenmesi ve parti disiplininin korunması için yapılacak olan bu toplantı, MHP’nin gelecekteki çalışmaları için de bir yol haritası oluşturacak. Bahçeli’nin liderliğindeki MYK ve MDK üyeleri, partinin amaçları doğrultusunda koordineli bir şekilde çalışarak, Milliyetçi Hareket Partisi’nin güçlü bir şekilde yoluna devam etmesini sağlayacaklar. Gelecek günlerde yapılacak olan MYK ve MDK toplantıları, parti içindeki uyum ve işleyişin devamlılığını sağlayacak ve MHP’nin gücünü korumasına yardımcı olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
MHP MYK ve MDK Toplantısı için Yeni Başkanlık Divanı Belirlenecek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!