Kasetten hafızlık eğitimi alan Taşbaş ve Özdemir, Kur’an-ı Kerim’i öğretmek için seferber oldu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhum Ali Özdemir annesinin dedesi ve dedesinden öğrendiği İslam’ın temel ilkelerini ilerleyen yaşına rağmen öğrenmek ve hafız olmak için büyük bir azim göstermiştir. 67 yaşındaki Özdemir, 2005 yılında dinleyerek hafız olmuş ve o günden beri birçok öğrenciye Kur’an-ı Kerim öğretmiştir. Yaklaşık 14 yıl boyunca öğrenci yetiştirerek onları hafız yapmış ve kendi yeğenlerini bile eğitmiştir. Özdemir, Kur’an öğretmenliğinin yanı sıra mesleki bir kursa da giderek santralde çalışmıştır. Kuran’ın önemine vurgu yaparak, her fırsatta ayetleri okuyarak unutmamaya çalıştığını belirtmiştir.

Diğer bir hafız olan Vesim Taşbaş ise 64 yaşındadır ve 7 yıl boyunca gittiği bir kurs sayesinde Kur’an-ı Kerim’i öğrenmiştir. Kendisine destek olan arkadaşları ve hocalarıyla birlikte bu yolda ilerlemiştir. Taşbaş, görme engeline rağmen hafız olma yolunda pes etmemiş ve disiplinli bir şekilde çaba sarf etmiştir. Hafızlık eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’da mesleki bir kursa katılmış ve 18 sene santralde çalışmıştır. Hafızlık eğitimi aldıktan sonra da Kur’an’ı unutmamak için sürekli tekrar yapmış ve ayetleri her fırsatta okumuştur.

Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği Genel Başkanı Mevlüt Ayvaz, Vesim Taşbaş ve Ali Özdemir’i çevrelerine örnek göstererek, onların insanlara bilgi aktarma konusundaki heveslerini vurgulamıştır. Ayvaz, Taşbaş’ın %5 görme engeline rağmen ve Özdemir’in %5-6 görme oranıyla bu zorlu süreçte bile hafız olmalarının ve bilgi aktarmaya devam etmelerinin takdir edilmesi gerektiğini belirtmiştir.

Kur’an’ı Kerim’i dinleyerek hafız olan Ali Özdemir ve kurs sayesinde hafız olan Vesim Taşbaş, engellerine rağmen azimle çalışarak hedeflerine ulaşmış ve bu yolda başkalarına da rehberlik etmişlerdir. Çevrelerinde örnek gösterilen bu iki insan, Kur’an’ın önemini vurgulayarak, öğrendiklerini başkalarına aktarmak için büyük bir istekle çalışmaya devam etmektedirler. Her fırsatta Kuran okuyarak unutmamak için çaba gösteren Taşbaş ve Özdemir, engellere rağmen azimlerini koruyarak önemli bir mirası yaşatmışlardır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kasetten hafızlık eğitimi alan Taşbaş ve Özdemir, Kur’an-ı Kerim’i öğretmek için seferber oldu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!