İsrail’e İhracat Kısıtlaması: İş Dünyası Destek Verirken TÜSİAD’dan Sessizlik

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanlığı, Filistin’e saldırılarına devam eden İsrail’e karşı alınan önemli bir adım attı. 54 ürün grubunda ihracat kısıtlaması uygulamaya konuldu. İş dünyasından gelen destek ve memnuniyet mesajları ile kararın yerinde olduğu vurgulandı. Ancak, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) sessiz kaldı ve herhangi bir açıklamada bulunmadı. İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz ise kararı olumlu bulduklarını belirterek, İsrail’in acımasız saldırılarına karşı atılan adımların insani bir duruşun gereği olduğunu ifade etti.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, İsrail’in zulmünde geldiği noktada bu tür yaptırımların hak edildiğini ve Türkiye’nin aldığı kararın diğer ülkelere de örnek olması gerektiğini belirtti. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) de devletin yanında olduklarını ve milli menfaatler gerektiğinde alınacak her türlü yaptırım kararını desteklediklerini açıkladı. MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı ise Türkiye’nin İsrail’e karşı alınan bu adımı geç de olsa olumlu bulduğunu ve diğer vicdan sahibi ülkelere de aynı kararların alınmasını beklediklerini ifade etti.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar Doğan ise Gazze’deki zulme karşı atılan her adımı desteklediklerini belirterek, ihracat kısıtlama kararını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Türkiye’nin aldığı bu adımların Gazze’deki dramın son bulmasına katkı sağlayacağına inanıldığının altı çizildi. İş dünyasının genelinde alınan bu kararlar, Filistin halkının yanında durma ve İsrail’in zulmüne karşı ses çıkarma açısından önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Sonuç olarak, Türkiye’nin gösterdiği bu tutum ve alınan yaptırım kararları, İsrail’in zulmüne karşı dünya genelinde bir tepki oluşturmayı hedefliyor. İş dünyasının da bu konudaki duyarlılığını göstererek destek vermesi, insanlık adına önemli bir duruş sergilenmesini sağlıyor. Gazze’deki insanlık dışı saldırılara karşı atılan her adımın, soykırımın durdurulması ve barışın tesis edilmesi yolunda bir adım olması temenni ediliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
İsrail’e İhracat Kısıtlaması: İş Dünyası Destek Verirken TÜSİAD’dan Sessizlik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!