İsrail Genelkurmay Başkanı: “Gazze’de Savaş Devam Ediyor”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Savaşın 6. ayının geride kaldığını belirten Halevi, İsrail Savunma Kuvvetleri’nin esir anlaşmasının bir parçası olarak ateşkes durumunda savaşa nasıl döneceğini bildiğini ve esirlerin geri verilmesinin diğer hedeflerden daha acil bir mesele olduğunu vurguladı. Gazze’deki savaşın devam ettiğini ve durmaktan uzak olduklarını belirten Halevi, üst düzey Hamas yetkililerini er ya da geç bulacaklarını söyledi.

Halevi, saldırılarla birlikte Gazze Şeridi’ne insani yardım girişine de izin verdiklerini belirtti. Hamas’ın insani yardımın kontrolünü ele geçirmeye çalıştığını ve dağıtımını engellediğini aktaran Halevi, bölgelerini istikrara kavuşturmak için Hamas’ı askeri ve hükümet kabiliyetlerinden arındırmaya devam ettiklerini ifade etti. Esirlerin geri getirilmesi için operasyonel çabaların sürdürüleceğini ve tüm esirlerin en kısa sürede geri getirilmesi için çalışacaklarını belirtti.

Esir anlaşması müzakerelerinin sorumlu ve dikkatli bir şekilde yapılması gerektiğini vurgulayan Halevi, IDF’nin evlatlarının geri dönmesi için gereken bedeli ödeme konusunda güçlü olduğunu ve ahlaki bir görevleri olduğunu söyledi. Gazze’deki savaşın uzun süreceğini bildiklerini kaydeden Halevi, tüm rehinelerin evlerine dönmesi, bölgedeki sakinlerin güven içinde evlerine dönmesi ve Hamas’ın Gazze Şeridi’nde tasfiye edilerek hedeflere henüz tam olarak ulaşılamadığını ifade etti.

Halevi, hayalperest olunmaması gerektiğini vurgulayarak savaşın sorumluluk ve kararlılıkla yürütüldüğünü belirtti. Uzun sürecek bazı hedeflere ulaşılana kadar vazgeçilmeyeceğini söyleyen Halevi, rehinelerin acil bir şekilde geri dönmelerinin önemli olduğunu ancak zamanlamasının diğer hedeflerden farklı olduğunu ifade etti. Bu nedenle savaşın devam edeceğini ve hedeflere ulaşana kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi’nin verdiği basın toplantısının ardından, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırılarının devam edeceği ve Hamas’ın bölgeden tasfiye edilmesi için çabaların sürdürüleceği açıklandı. Hamas’ın insani yardımı kontrol altına alarak kriz yaratmaya çalıştığı belirtilirken, İsrail’in insani yardım girişine izin verdiği ve hedeflerine ulaşana kadar savaşın süreceği ifade edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
İsrail Genelkurmay Başkanı: “Gazze’de Savaş Devam Ediyor”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!