INFINIA’nın Elektronik Kart Üretim Tesisi Kapasitesini Artırıyor: Rekor Sürede Uydular İçin Üretim!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

INFINIA adlı şirket, Savunma, Biyomedikal ve Enerji sektörlerinde faaliyet gösteren ve rekor sürede fırlatılan uydular için elektronik kart üretimi gerçekleştiren bir tesis işletmektedir. Türkiye’de teknoloji alanında faaliyet gösteren üreticilere altyapı desteği sağlayan bu şirket, elektronik kart üretim tesisi için önemli yatırımlar yapmıştır.

Bu tesis, Yaşar isimli bir yetkili tarafından yönetilmektedir. Yaşar, sahip oldukları elektronik üretim tesisi bünyesinde mekanik prototipleme atölyesinde tasarım ekipleriyle işbirliği yaparak firmalara teknoloji partnerliği sunmaktadır. Ayrıca, Yaşar, niş alanlarda kendi ürünlerini tasarlayıp üretmektedir. Bu ürünler arasında Yeni Nesil Tekne Altı Kirlenme Önleyici Sistem Marisonia ve sarılabilir, katlanabilir led ekranlar bulunmaktadır. Şirket, uzay sektörüne yönelik projelerde de yer almaktadır.

INFINIA’nın işbirlikleri ve yatırımları sayesinde, beyin göçünü durdurmaya ve Türkiye’nin teknoloji dünyasında daha güçlü bir konuma gelmesine katkı sağlamaktadır. Ayrıca, şirket bünyesinde sürekli olarak yeni ürünler geliştirilmekte ve tasarım çalışmaları yürütülmektedir. INFINIA’nın hedefleri arasında globalleşme ve yurt dışı pazarlarda daha fazla rekabet gücü elde etmek bulunmaktadır.

INFINIA’nın üretim müdürü Ceren Türer ise tesisin elektronik kart üretimine 2020 yılından bu yana devam ettiğini ve kapasitesini artırmak için yeni yatırımlar yapıldığını belirtmektedir. Tesiste savunma sanayisi, biyomedikal ve enerji sektörleri için kartlar üretildiği gibi uzay ve IoT sistemlerine yönelik çalışmalar da yapılmaktadır.

Türer’e göre, uydu kartlarının üretim süreci oldukça hızlı ilerlemekte ve INFINIA tümüyle kendi tasarladığı kartlarla uzayda görev yapan uydular üretmektedir. Uydu kartları için gerekli olan elektronik kartların tamamı tesis bünyesinde üretilmekte ve montajları yapılmaktadır. INFINIA’nın hedefleri arasında test süreçlerini de kendi bünyesinde gerçekleştirmek ve mükemmel kalitede ürünler sunmak bulunmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
INFINIA’nın Elektronik Kart Üretim Tesisi Kapasitesini Artırıyor: Rekor Sürede Uydular İçin Üretim!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!