İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan Suriyeli Sığınmacılarla İlgili Uyarı: Provokasyonlara Dikkat!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, son dönemde artan Suriyeli sığınmacılarla ilgili olumsuz hava ve gerilimin provokasyonlarla arttığını belirtti. Türkiye düşmanı unsurların yer aldığı bazı çevrelerin kamu düzenini sarsmaya yönelik provokatif faaliyetlerine dikkat çeken Altun, devletin tüm unsurlarıyla özveriyle çalışarak bu tür çabaların sonuçsuz kalacağını vurguladı.

Altun’un yaptığı açıklamada özellikle sosyal medyada dolaşan asılsız iddialar ve kasıtlı olarak yayılan yalan haberlere dikkat çekildi. Devletin ilgili birimlerinin İletişim Başkanlığı koordinasyonunda 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürdüğüne değinilen açıklamada, vatandaşların bu tür dezinformasyon faaliyetlerine karşı dikkatli olmaları ve asılsız haberlere prim vermemeleri gerektiği vurgulandı.

Vatandaşların içerikleri paylaşırken dezinformasyon boyutunu göz önünde bulundurmaları ve resmi makamların yanı sıra güvenilir kaynaklara itibar etmeleri gerektiği ifade edildi. Devletin bu konuda hassasiyetle çalıştığını belirten İletişim Başkanı Fahrettin Altun, vatandaşların bu çalışmalara destek olmalarını ve asılsız haberlere karşı duyarlı olmalarını önemle rica etti.

Açıklamada ayrıca, Türkiye’nin huzurunu bozmaya yönelik provokasyonların karşısında devletin tüm imkanlarını seferber ettiği ve bu tür faaliyetlerin durdurulması için gerekli adımların atıldığı belirtildi. Vatandaşların da bu konuda duyarlı olmaları ve söylentilere kapılmadan doğru bilgiye ulaşmaya gayret etmeleri gerektiği vurgulandı.

Son olarak, devletin her zaman vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için çalıştığı ve her türlü provokasyona karşı kararlı bir şekilde mücadele edeceği ifade edildi. İletişim Başkanlığı’nın koordine ettiği çalışmaların sürekli olarak devam edeceği ve vatandaşların da bu süreçte duyarlı olmalarının önem taşıdığı belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan Suriyeli Sığınmacılarla İlgili Uyarı: Provokasyonlara Dikkat!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!