İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA’DAN ŞOK AÇIKLAMA: 6 İLDE ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİ ÇÖKERTİLDİ, 3 ELEBAŞI YAKALANDI!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, 6 ilde organize suç örgütlerine yönelik “KUYU-6” operasyonlarının düzenlendiğini duyurdu. Operasyonlar sonucunda 6 ayrı suç örgütü çökertildi ve 3 elebaşı dahil 75 kişi yakalandı.

Mersin’de firari durumda olan Yüsri Altın, İstanbul’da Yurt Dışı Firar Taha Kutay Karasoy, Antalya’da firari olan Sami Cerit, Aydın’da Çetin Gül, Kahramanmaraş’ta Mehmet Aşçı ve İzmir’de Ercan Çelik’in liderlik ettiği organize suç örgütlerine yönelik operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlarda 3 elebaşı da içinde olmak üzere toplam 75 şüpheli yakalandı. Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinasyonunda yapılan operasyonlarda Mersin’de örgüt kurmak, tefecilik, tehdit ve kasten yaralama suçları işleyen Yüsri ALTIN’ın liderlik ettiği suç örgütüne yönelik 10 şüpheli yakalandı.

İstanbul’da ise Yurt Dışı Firar Taha Kutay Karasoy’un liderliğindeki suç örgütüne yönelik operasyonda 8 şüpheli yakalandı. Bu örgütün tehdit, mala zarar verme ve genel güvenliğin tehlikeye sokulması gibi suçları işlediği belirlendi.

Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı tarafından koordine edilen operasyonlarda, Antalya’da Sami Cerit’in liderliğindeki suç örgütüne 10 şüpheli, Aydın’da Çetin Gül’ün liderliğindeki suç örgütüne 17 şüpheli ve Kahramanmaraş’ta Mehmet Aşçı’nın liderliğindeki suç örgütüne 20 şüpheli yakalandı.

Aydın’daki operasyonda, Çetin Gül’ün liderlik ettiği suç örgütünün gerçeğe aykırı sağlık kurul raporları düzenleyip bu raporları kullanarak dolandırıcılık yaptığı belirlendi. Kahramanmaraş’ta ise Mehmet Aşçı’nın liderliğindeki suç örgütü uyuşturucu ticareti yapmakla suçlandı.

İzmir’de ise Ercan Çelik’in liderliğindeki suç örgütüne yönelik operasyonda 10 şüpheli yakalandı. Bu örgütün yağma, tehdit, kasten yaralama, suç delillerini yok etme gibi suçları işlediği tespit edildi.

Toplamda 6 ilde gerçekleştirilen “KUYU-6” operasyonları sonucunda organize suç örgütlerine büyük darbe vuruldu. Emniyet güçleri, operasyonlara devam ederek suç örgütleriyle mücadelesini sürdüreceklerini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA’DAN ŞOK AÇIKLAMA: 6 İLDE ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİ ÇÖKERTİLDİ, 3 ELEBAŞI YAKALANDI!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!