Erdoğan’dan çok konuşulacak açıklamalar: Ortak akılla çözüm arıyoruz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Yürütme Kurulu üyeleri, başkanlar, grup başkan vekilleri ve dava arkadaşlarıyla bir araya gelerek toplantının açılış konuşmasını yapmıştır. 81 vilayetteki vatandaşlara selamlarını ileterek, toplantıya katkı sağlayanlara teşekkür etmiş ve yeni başkanları tebrik etmiştir. Toplantının amacının ortak akılla çözüm yolları aramak olduğunu vurgulamıştır. Seçim döneminde istişare toplantıları gerçekleştiremediklerini belirterek, partinin diyaloğa önem verdiğini ve ülke konularında ortak akıl arayışında olduklarını ifade etmiştir.

AK Parti’nin 22 yıldır iktidarda olmasının sebebinin yerel yönetim başarıları olduğunu söyleyen Erdoğan, parti olarak halkın içinden yükseldiklerini ve hizmet yolculuğuna belediyelerden başladıklarını belirtmiştir. Yerel yönetimlerdeki başarıların yeni kapıların açılmasına vesile olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı, partinin referans kaynağının yerel yönetimler olduğunu vurgulamıştır. Düşmanlaştırma ve ayrımcılık gibi siyaset anlayışlarının AK Parti’ye yakışmadığını belirterek, Türkiye’ye hizmet etme arzusunda olduklarını söylemiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim öncesinde ucuzlatılacağı ve hatta bedava yapılacağı söylenen hizmetlerde fiyat artışlarına gidildiğini belirterek, verilen sözlerin arkasında durulmadığını eleştirmiştir. Konya’da yaşanan olayların ardından ise Türkiye’nin fay hatlarıyla oynamaktan kaçınılması gerektiğini dile getirmiş ve muhalefetin zehirli söylemlerin vandallığa neden olduğunu ifade etmiştir. Türkiye’nin birlik ve beraberliğine vurgu yaparak, siyasi kazanç uğruna nefret söylemlerine tevessül edenlerin acizlik içinde olduğunu belirtmiştir.

Erdoğan, partisinin hikayesinin yerelden genele ilerleyen başarı hikayesi olduğunu ifade ederek, AK Parti’nin millete hizmet yolculuğuna belediyelerden başlayarak, ülkeyi yönetme sorumluluğunu aldığını belirtmiştir. Gemiyi sürdürme kararlılığından ve keşif etme isteğinden bahseden Cumhurbaşkanı, partisinin yerel yönetimlere olan birikimi ve vizyonuyla dünyanın en donanımlı siyasi hareketi olduğunu vurgulamıştır. Son olarak, iktidar ve muhalefetin birlikte Türkiye’ye hizmet etme arzusunda olduklarını ve siyasette ayrımcılığın yer bulmayacağını belirtmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Erdoğan’dan çok konuşulacak açıklamalar: Ortak akılla çözüm arıyoruz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!