Denizbank Genel Müdürü: “Dolandırıcılık İddialarıyla İlgili Şok Açıklama!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Ö. hakkındaki “nitelikli dolandırıcılık” ve “zimmet” iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ateş, soruşturmanın devam ettiğini ve henüz bankada herhangi bir borç-alacak kaydı görülmediğini belirtti. Konunun bankacılık işlemi olup olmadığının savcılık ve Teftiş Kurulunca incelendiğini ve sonuçların yakın zamanda açıklanacağını ifade etti.

Ateş, gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında, Hatice Ö.’nün, Tarişbank çalışanı olduğunu ve geçmişte yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle borçlu olduğunu söylediğini aktardı. Şube Müdürü’nün iddialarının incelendiğini ve kara para yönünden de araştırılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, önceki benzer bir olayda yapılan incelemeler sonucunda saadet zinciri olduğu hissiyatına varıldığını ve şu anki olayda da benzer bir durumun söz konusu olabileceğini ifade etti.

Dolandırıcılık iddialarıyla ilgili rakamlar ve iddiaların sosyal medyada yer alan haberlerle uyuşmadığını belirten Ateş, Teftiş Kurulu tarafından sağlanan rakamların farklı olduğunu ve incelemelerin devam ettiğini vurguladı. Ayrıca, benzer olayların dünyanın her yerinde yaşandığını ve bankaların bu tür zararları teminat altına almak için sigorta poliçeleri yaptırdığını söyledi.

Ateş, zimmet ve dolandırıcılık olaylarının dünya genelinde yaşandığını belirterek, bu tür durumların bankaların denetimlerini artırdığını ve önlemler aldıklarını açıkladı. Şubelerde yapılan denetimlerin sıklığını ve diğer bankalarda da benzer durumların yaşandığını dile getirdi. Ateş, bankanın günah keçisi olarak basında yer aldığını ve sosyal medyada herhangi bir gelişmenin hemen yankı bulduğunu belirtti.

Son olarak, şube müdürlerinin elden para alamayacağının altını çizen Ateş, bankada yaşanan son olaydan sonra denetimlerin sıklaştığını ve olası vakaların tespit edildiğini ifade etti. Ateş, soruşturmanın devam ettiğini ve şube müdürünün şu anda hastanede olduğunu belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Denizbank Genel Müdürü: “Dolandırıcılık İddialarıyla İlgili Şok Açıklama!”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!