DEHŞET VERİCİ TERÖR DAVASINDA SON DAKİKA GELİŞMELER! SANIKLARIN SON SÖZLERİ DİKKATLERİ ÜZERİNİZE TOPLAYACAK!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen duruşmada, sanıkların son sözleri alındı. Mahkeme Başkanı, Erman Ekici’nin avukatının mazeret dilekçesini sunduğunu ve Ankara Barosu tarafından avukat atandığını belirtti. Sanık Erman Ekici, avukatının duruşmayı 9 dakikada anlayabilecek bir durumda olmadığını belirterek talepte bulundu. Mahkeme Başkanı, avukatın İstanbul’da olduğunu ifade ederek Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılmasını sağlayabileceklerini ancak Ekici’nin talepte bulunmadığını ve davayı uzatmaya çalıştığını belirtti.

Erman Ekici, savcının tarafından Ebu Talha olarak nitelendirilmesine karşı çıkarak konuşmasına devam etti. Ekici, 9 yıldır süren davaya ilişkin şüphelerini dile getirerek kendisini kurban olarak gördüğünü belirtti. Ekici’nin avukatı da müvekkilinin beraatini talep etti. Diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmeyerek mahkemeden beraat talebinde bulundu.

Mahkeme, sanıkların son sözlerini aldıktan sonra kararını açıkladı. Sanıkların bir kısmı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılırken, bazıları da beraat etti. Sanık Erman Ekici ise “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı. Ekici, diğer suçlardan dolayı da toplamda 101 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Davanın geçmişine bakıldığında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamenin kabul edilmesiyle başlayan süreçte, mahkeme 9 sanığı ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etmiş, firari sanıkların dosyası ayrılmıştı. Yargıtay’ın dosyayı kısmen bozması sonucu sanık Ekici’nin durumu da yeniden değerlendirilerek farklı suçlamalarla karşı karşıya kaldığı ortaya çıkmıştı.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Ekici’nin dava sürecini firari sanıkların dosyasıyla birleştirerek 26 sanığın yargılandığı bir süreç oluşturmuştu. DEAŞ terör örgütünün Ankara Garı saldırısında 100 kişinin hayatını kaybettiği olayda, sanıkların aldığı cezalar ve beraat kararları ise mahkeme heyetinin oy birliğiyle verildi. Erman Ekici ise bazı suçlardan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı, bazı suçlardan ise beraat etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
DEHŞET VERİCİ TERÖR DAVASINDA SON DAKİKA GELİŞMELER! SANIKLARIN SON SÖZLERİ DİKKATLERİ ÜZERİNİZE TOPLAYACAK!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!