Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yapılan Görevden Alma ve Atama Kararları!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlar doğrultusunda, Kanada Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne Can Dizdar atandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdür Yardımcısı Hülya Yavuz, Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdür Yardımcısı Can Yıldız ve Ticaret Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Gökçen Aygün görevden alındı.

Dışişleri Bakanlığı’nda İkili İlişkiler Genel Müdür Yardımcılığına Senem Güzel, Uluslararası Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcılığına Julide Kayıhan, Konsolosluk Hizmetleri ve Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlar Genel Müdür Yardımcılığına Ayşegül Gökçen Karaarslan ve Arda Ulutaş, Protokol ve Diplomatik İşlemler Genel Müdür Yardımcılığına Yunus Emre Koçak, Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Aytaç Yılmaz atandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda ise Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcılığına Arzu Kalkan getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nda Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Abdulbaki Özden, Tedarik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Ali Külüş, Askeri Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Uğur Gönülalan atanırken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcılığına Mustafa Caner Meydan, Sanayi Bölgeleri Genel Müdür Yardımcılığına Caner Koçoğlu ve Kemal Köksal Kaşıkçı isimleri göreve getirildi.

Ticaret Bakanlığı’nda çeşitli görevlere yapılan atamalarla İhracat Genel Müdür Yardımcılığına Tayfun Kılıç, İthalat Genel Müdür Yardımcılığına Burak Güreşçi ve Belkıs Gürsel, Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcılığına Hakkı Barutçu, Gümrükler Muhafaza Genel Müdür Yardımcılığına Yaşar Baltacı, Ticaret Araştırmaları ve Risk Değerlendirme Genel Müdür Yardımcılığına Erkan Ertürk ve Ersay Cete, Personel Genel Müdür Yardımcılığına Emine Gökçe Ergen, Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Mehmet Ballı olarak belirlendi. Ulaştırma Bakanlığı’nda ise Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcılığına Aziz Aksu ile Ömrüye Ayan atandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeliklerine Musa Coşkun, Hüseyin Küçük, Abdullah Refik Acar, Osman İyişenyürek ve İbrahim Noğman atanırken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İş Müfettişliğine Hüseyin Kasay ve Tuğba Yiğit göreve başladı. Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Yürütme Kurulu Üyeliklerine İbrahim Dinçer ve Abdullah Buğrahan Karaveli getirildi. Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, Eti Maden İşletmeleri ve diğer kurumların Yönetim Kurulu üyeliklerine de yeni isimler atandı.

Son olarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Başmüfettişliğe Sıdık Akkılıç, Ticaret Bakanlığı’nda Strateji Geliştirme Başkanlığına Adil Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi’nde Yönetim Kurulu Üyeliğine İsmail Çağlar atandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yapılan Görevden Alma ve Atama Kararları!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!