Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kamu Düzeni Kırmızı Çizgimizdir!” – Kayseri’deki Provokasyonlar Hakkında Açıklama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Kayseri’de yaşanan olaylara ilişkin konuştu. Erdoğan, kamu düzeninin kırmızı çizgilerinin olduğunu vurgulayarak, bu çizginin asla yok sayılmayacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısı 2 saat 40 dakika sürdü ve sonrasında Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Kayseri’de yaşanan provokasyonlara değinen Erdoğan, iğrenç bir taciz vakası üzerinden planlanan kaosun farkında olduklarını ve bu tür olaylara asla boyun eğilmeyeceğini açıkladı. Polise saldıran 474 provokatörün gözaltına alındığı belirtildi.

Erdoğan, Almanya’da ırkçı teröre maruz kalan vatandaşlarımıza yapılan saldırıları kınayarak, inancımız ve medeniyet değerlerimizin gereğini yaşadığımız sahnelerin uzak olduğunu vurguladı. Kamu düzeninin kırmızı çizgilerinin olduğunu belirten Erdoğan, bu çizginin yok sayılmasına izin verilmeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı, Kayseri’deki olaylardan sonra Suriye’nin kuzeyinde yaşanan gelişmelere de değindi. Suriye Milli Ordusu güçleriyle yapılan müdahale ile saldırıların önüne geçildiğini ve Suriye Geçici Hükümeti’nin saldırıları kınadığını belirtti. Ayrıca, istihbarat birimlerinin sınırdaki faaliyetleri ile kirli ellerin peşine düşeceklerini ifade etti.

Erdoğan, yeni kabine üyelerini kutladığı konuşmasında, çiftçilerin karşılaştığı sorunları ciddiye aldıklarını ve çözüm odaklı çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Tarım sektörüne sağlanan destekler hakkında da bilgi veren Erdoğan, çiftçilerin haklarını koruyacaklarını ve mağduriyetlerine izin vermeyeceklerini vurguladı.

Son olarak, Türkiye’nin stratejik konumuna dikkat çeken Erdoğan, dış politikada çözüm odaklı bir yaklaşım benimsediklerini, Türkiye’nin güvenliğini daima ön planda tutacaklarını ve dostlarını asla yarı yolda bırakmayacaklarını belirtti. Azerbaycan faciasını hatırlatarak, tek parti zihniyetinin ülkeye yaşattığı acıları vurguladı ve Türkiye’nin bu tür hataları tekrarlamayacağını söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kamu Düzeni Kırmızı Çizgimizdir!” – Kayseri’deki Provokasyonlar Hakkında Açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!