BDDK’dan Kredi Kartı Haberi: Temassız İşlem Limiti Yüzde 100 Arttı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından alınan karar doğrultusunda, kredi kartlarında temassız işlem limiti bugünden itibaren değiştirildi. Bu değişiklikle, 1 Temmuz 2022’de 750 liraya çıkarılan temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 2 yıl sonra güncellendi. Yeni uygulama ile birlikte, işlem limiti bugünden itibaren yüzde 100 artış göstererek 1500 liraya yükseltildi. BDKK’nın nisan ayında bankalara gönderdiği kararla bu değişiklik belirtilmişti.

Öte yandan, temassız işlem limitinin 1500 TL’ye yükseltilmesiyle ilgili gelişmeleri duyuran bazı bankalar, müşterilerine bu konuda SMS göndererek bilgilendirme yapmaya başladılar. Bu sayede, banka müşterileri, yeni işlem limitinin ne zaman yürürlüğe gireceği ve nasıl kullanılabileceği hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar.

Yapılan bu değişikliklerin amacı, tüketicilere daha kolay ve hızlı bir ödeme yöntemi sunmaktır. Temassız ödemelerin yaygınlaşmasıyla birlikte, bankalar da bu yöntemi destekleyecek şekilde işlem limitlerini güncellemektedir. Bu sayede, tüketiciler daha hızlı ve pratik bir şekilde alışveriş yapabilirken, güvenliği de sağlanmış olacaktır.

Sonuç olarak, BDDK’nın aldığı karar doğrultusunda kredi kartlarında temassız işlem limiti bugünden itibaren 1500 liraya yükseltildi. Bankalar da müşterilerini bu konuda bilgilendirmek amacıyla SMS göndererek, yeni işlem limitinin detayları hakkında bilgi vermektedirler. Bu değişiklikler, tüketicilere daha kolay ve güvenli bir ödeme yöntemi sunmayı hedeflemektedir. Bu nedenle, yeni işlem limitlerini ve temassız ödemeleri kullanarak alışveriş yaparken daha dikkatli olmak ve güvenliği sağlamak önemlidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
BDDK’dan Kredi Kartı Haberi: Temassız İşlem Limiti Yüzde 100 Arttı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!