Atatürkçü ve Özgürlükçü Parti SHP, Türk Siyaset Sahnesine Geri Dönüyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SHP Kurucular Kurulu tarafından 28 Haziran tarihinde yapılan yazılı açıklamada, geçmişte SHP, DSP ve CHP’de siyaset yapmış isimlerin yer aldığı Yüksek İstişare Kurulu’nun ortak noktada buluşarak partiyi kurduğu belirtildi. Yapılan açıklamada, partinin Türk siyaset sahnesine geri dönüşünün bazı kesimleri rahatsız ettiği ve baskılarla karşı karşıya kalındığı ifade edildi. Partinin yeni genel merkez binasının bu ay içerisinde hizmete açılacağı ve birçok sanatçı, belediye başkanı, bürokrat ve meclis üyesinin partiye katılmak isteği olduğu belirtildi. Aynı açıklamada, parti tarafından 60 ilde teşkilatlanma çalışmalarının başlatıldığı ve eylül ayında kongre yapılacağı duyuruldu.

Partinin Türkiye’nin tüm kesimlerini kucaklayan Atatürkçü ve özgürlükçü bir siyasi anlayışla milletin karşısına çıktığı vurgulandı. Ayrıca hiçbir siyasi partiyi bölme veya zayıflatma amacı olmadığı, sadece millete yeni bir yol açmayı hedefledikleri belirtildi. Kurucu Genel Başkan olarak Merhum Erdal İnönü’nün atandığı ve liderin Mustafa Kemal Atatürk olduğu ifade edilen açıklamada, partinin genel başkanlığının film yapımcısı ve sinemacı Burak Çelik’e verildiği bildirildi. Ayrıca, Yüksek İstişare Kurulu’nun ve kurucular kurulunun desteğiyle alınan bu kararın partinin geleceği için önemli olduğu vurgulandı.

Kurulan partinin sosyal demokrasiyi genç kuşaklara ve millete aktaracak genç ve dinamik bir liderle yola devam ettiği belirtildi. Daha önce belediye başkanları ve milletvekilleri için danışmanlık ve reklam çalışmaları yürüten Burak Çelik’in, Erdal İnönü’nün mirası olan sosyal demokrasiyi yaşatmak için önemli bir görev üstleneceği ifade edildi. Partinin amacının, Türkiye’nin siyasi arenasına yeni bir soluk getirmek ve toplumun çeşitli kesimlerini kucaklamak olduğu vurgulandı.

Yapılan bu açıklama ile SHP’nin Türk siyasetine geri dönüş yapıp önemli bir rol oynamaya hazırlandığı ve genç ve dinamik bir liderle farklı bir yol izlemeyi planladığı ortaya konuldu. Partinin kurucuları ve üyeleri, partiye yapılan baskıları ve eleştirileri önemsemeden ilerleyerek Türkiye’nin geleceğine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Partinin Atatürk ilke ve inkılaplarından aldığı ilhamla, ülkenin yönetimine adaletli ve özgürlükçü bir bakış açısı getireceği ifade edildi. Partinin şeffaf, demokratik ve gençlik odaklı bir yapıya sahip olacağı vurgulanarak, Türk siyasetine yeni bir soluk getirmesi beklenmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Atatürkçü ve Özgürlükçü Parti SHP, Türk Siyaset Sahnesine Geri Dönüyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!