ATAKUM BELEDİYESİ BAŞKANININ MAKAM ODASI HACİZ ALTINDA: EŞYALAR HACİZ EDİLDİ!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel’in makam odasındaki eşyalar, eski Başkan Cemil Deveci döneminde kalan yaklaşık 21 milyon lira borç nedeniyle haczedildi. Geçtiğimiz günlerde Atakum Belediyesi’nin mali durumunu açıklayan Türkel, belediyenin 1 Nisan 2024 itibarıyla 953 milyon TL borcu olduğunu belirtti. Ayrıca, belediyenin İncesu Mahallesi’nde bulunan 11 bin metrekarelik arsasının icra yoluyla yarı fiyatına satıldığı bilgisi paylaşıldı.

Haciz işlemi ile ilgili gelişmeler yaşayan belediyenin borçlarına ilişkin yeni bir adım atan Türkel, belediye meclisinden 87 milyon 500 bin TL’lik borçlanma izni talebinde bulundu. Borçlar nedeniyle kemer sıkma politikası uygulandığını vurgulayan Türkel, önceliğin personel maaşlarını ödemek olduğunu ifade etti.

Borçların ödenmesi planı dahilinde gerçekleştirileceğini belirten Türkel, alacaklıların niyetini sorgulayarak, belediyenin mali durumu doğrultusunda ödeme yapacaklarını açıkladı. Esnafa olan borçların ödenmesiyle ilgili bir plan hazırlarken, beklenmeyen haciz karşılaşmalarının üzücü olduğunu belirtti.

Atakum halkının iradesiyle seçilen bir belediye başkanı olarak, kamunun yararını gözetirken aynı zamanda esnafın haklarını koruyacaklarını belirten Türkel, Atakum Belediyesi’nin itibarını korumak ve ödeme planını en doğru şekilde yapmak için çaba harcayacaklarını dile getirdi. Atakum Belediyesi’nin tüm Türkiye’ye örnek olacağını söyleyen Türkel, hemşehrilerine hizmet etmek için çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
ATAKUM BELEDİYESİ BAŞKANININ MAKAM ODASI HACİZ ALTINDA: EŞYALAR HACİZ EDİLDİ!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!