AK Parti Heyeti CHP Genel Merkezine Ziyarette Bulundu: Bayramda Barış ve Birlik Mesajı Verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Milletvekili Hasan Sert’in başkanlığındaki bir heyet, Ramazan Bayramı dolayısıyla CHP Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarete CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve Genel Başkan Yardımcısı da katıldı. Nazlıaka, bayramların insanları bir araya getirdiğini ve barışın, birliğin simgesi olduğunu belirtti. Ak Parti MKYK Üyesi Hasan Sert ise devletlerin siyaset ve ekonomiyle yönetildiğini vurgulayarak, iktidar ve muhalefetin işbirliği yapması gerektiğini ifade etti. Sert, yerel yönetimlerin başarısını takdirle karşıladıklarını ve hizmet beklentisine cevap vermek için birlikte çalışılması gerektiğini söyledi.

Nazlıaka, Türkiye ekonomisinin büyük bir bölümünün CHP’li belediyeler tarafından yönetildiğini hatırlatarak daha fazla çalışma gerektiğini dile getirdi. İyi uygulamaların yaygınlaştırılması gerektiğini vurgulayan Nazlıaka, eksikliklerin giderilmesi noktasında birlikte hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Nazlıaka ayrıca, İsrail’e karşı alınan ekonomik tedbirlerin geç de olsa doğru bir adım olduğunu belirtti.

Ticaret Bakanlığı’nın İsrail’e karşı aldığı önlemlere de değinen Nazlıaka, bu kararın doğru olduğunu ancak geç alındığını söyledi. İsrail ile yapılan ticaretin Filistin ile yapılan ticarete benzeyebileceğine dikkat çeken Hasan Sert, İsrail’e destek olmanın kabul edilemez olduğunu ifade etti. Sert, Filistin’e seyahatlerin de İsrail izinlerine bağlı olduğunu belirterek, Filistin ile yapılan ticaretin aslında İsrail ile yapılan ticaret gibi gözüktüğünü söyledi.

Bu ziyaret sırasında AK Parti ve CHP heyetleri arasında karşılıklı iyi niyet ve işbirliği mesajları verildi. Her iki taraf da ülke sorunlarına çözüm bulmak adına ortak bir çalışma yapma konusunda mutabık kaldı. İktidar ve muhalefetin, siyasi farklılıklarını bir kenara bırakarak hizmet odaklı bir yaklaşım sergilemesi gerektiği vurgulandı. Heyetler, bu tür diyalog ve işbirliği ziyaretlerinin devam etmesi gerektiğini belirtti ve karşılıklı olarak ziyaret tekliflerinde bulundular.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
AK Parti Heyeti CHP Genel Merkezine Ziyarette Bulundu: Bayramda Barış ve Birlik Mesajı Verildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!