Adnan Oktar Örgütü, İçerideki ve Dışarıdaki Bağlantılarıyla Yargıyı Etkilemeye Devam Ediyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adnan Oktar örgütü, içerideki ve dışarıdaki bağlantılarıyla yargıyı etkilemeye çalışmaktadır. Bu örgüt, özellikle Türkiye düşmanı devlet ve istihbarat örgütlerinden destek alarak ülke için milli güvenlik meselesi haline gelmiştir. Suç Örgütü Operasyonu’nun başındaki isim olan dönemin Mali Şube Müdürü Furkan Sezer, örgütün yapısını, faaliyetlerini ve süreci açıklamıştır.

Operasyon süreci 2017 yılında başlamıştır. A9 kanalının popülerliği artarken, bir ihbar Özkan Mamati adlı eski örgüt üyesi tarafından yapılmıştır. Bu ihbar, örgütün finans sistemi, cinsel sömürü düzeni gibi detayları içermiştir. Sezer, örgütün bürokraside güçlü olduğunu ve finans kaynakları bulunduğunu belirtmiştir. Başsavcı Hasan Yılmaz’a dosyayı anlatmış ve soruşturma başlatılmıştır.

Adnan Oktar örgütü, Türk aile yapısına ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Örgütün aile kavramına inanmaması ve gösterişe dayalı yaşam tarzı aileyi olumsuz etkilemektedir. Örgüt içinde cinsel suçlar, çok eşlilik gibi ahlak dışı eylemler sıkça gerçekleşmektedir. Gizli kasetler ve şantajlarla bireylerin irade ve karakterini kırarak bir sömürü düzeni oluşturulmaktadır.

Adnan Oktar örgütü, 2018’deki operasyon öncesinde terör örgütü gibi faaliyet göstermekteydi. FETÖ ile benzerlikler taşıyan örgüt, erkekleri suç işleyerek bağlayarak finansal ve cinsel suçlarla elinde tutmaktadır. Örgütün kadınlar ve genç kızlara yönelik saygısızlığı ve suistimalleri büyük endişe yaratmaktadır.

Örgütün İsrail bağlantıları da dikkat çekicidir. İsrail ile samimi ilişkiler kuran örgüt, ideolojik olarak da benzerlikler taşımaktadır. Mehdiye inanma ve İsrail’in yöneticileriyle yakın ilişkiler örgütün ideolojik yapısını şekillendirmektedir. Örgütün geniş ağı ve bağlantıları risk oluşturmaktadır.

FETÖ ile Adnan Oktar örgütü arasında benzerlikler bulunmaktadır. Her iki örgüt de çıkış noktalarında anti darbe söylemi ile ortaya çıkmış, dinler arası diyalog ve ılımlı İslam gibi söylemlere sahip olmuştur. Örgütlerin gizli ses kayıtları, şantajlar ve finansal oyunlarla benzerlik göstermekte ve yurtdışı bağlantıları bulunmaktadır.

Adnan Oktar örgütü, İslami camiayı etkilemekte ve toplumu manipüle etmektedir. Operasyonunun gizliliği sağlanarak, örgütün deşifre olmasının önüne geçilmiştir. Karşı çıkanlar arasında kadınlar ve kız çocukları ön plandadır. Devletin bu mağdurlara destek olması ve benzer örgütlerin önlenmesi gerekmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Adnan Oktar Örgütü, İçerideki ve Dışarıdaki Bağlantılarıyla Yargıyı Etkilemeye Devam Ediyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!