ABD’de Yapılan Ankette Katılımcıların Yüzde 72’si Biden’ın Zihinsel Sağlığına İnanmıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de yapılan bir ankete göre, katılımcıların yüzde 72’si, ABD Başkanı Joe Biden’ın “başkan olarak görev yapacak zihinsel ve bilişsel sağlığa” sahip olmadığına inanıyor. Kasım ayında gerçekleştirilecek başkanlık seçimleri için 27 Haziran tarihinde yapılan ilk canlı yayın tartışmasının ardından Biden’ın sağlık durumuyla ilgili tartışmalar devam ediyor. CBS News/You Gov tarafından yayınlanan ankete göre, Amerikalıların büyük çoğunluğu olan yüzde 72, Biden’ın gerekli mental ve bilişsel sağlığa sahip olmadığına inanıyor.

Ankete katılanlar arasında, Biden’ın sağlık sebebiyle başkanlık seçimlerinden çekilmesi gerektiğine inanların yüzde 46’sının Demokrat seçmenler olduğu belirtiliyor. Aynı ankette, Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın gerekli mental ve bilişsel sağlığa sahip olup olmadığı konusunda sorulan soruya ise katılımcıların yüzde 50’si “evet” derken yüzde 49’u “hayır” cevabını verdi.

27 Haziran tarihinde CNN’de gerçekleşen ilk canlı yayın tartışması, Biden ile Trump arasında sert eleştirilere yol açmıştı. Programda Trump, rakibine karşı net bir üstünlük elde edemese de, Biden’ın ikinci dönem adaylığındaki yaş kaygılarını gidermeye yönelik bir performans sergileyememiş ve bu durum eleştirilere neden olmuştu. Program sonrasında, Demokratlar arasında Biden’ın adaylıktan çekilmesi tartışmalarının arttığı, Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Üyesi Chip Roy’un Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in Anayasa’nın 25. Ek Maddesi’ni kullanarak Biden’ı görevden alması için bir tasarı hazırlığında olduğunu duyurduğu belirtilmişti.

Anket sonuçları, Biden’ın zihinsel ve bilişsel sağlığına yönelik Amerikalıların endişelerini gözler önüne sererken, seçim yaklaştıkça tartışmaların daha da artması bekleniyor. Hem Biden hem de Trump, seçmenlerin sağlık durumları hakkındaki endişelerini gidermek adına daha fazla açıklama yapmak zorunda kalabilirler. ABD halkı, hem fiziksel hem de zihinsel sağlık durumuyla ilgili olarak başkanlarına güven duymaları gerektiğini düşünürken, bu tür anket sonuçları ve tartışmalar ülkenin siyasi gündemini şekillendirmeye devam edecek gibi görünüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
ABD’de Yapılan Ankette Katılımcıların Yüzde 72’si Biden’ın Zihinsel Sağlığına İnanmıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezen Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!